Wyszukaj

Edukacja:

Odwiedź teraz - Zobacz pełen tekst tutaj - Więcej informacji tutaj - Pobierz - Zobacz szczegóły - Dowiedz się - kliknij tutaj - Zaloguj - Pobierz - Kliknij Cóż, trudno tak naprawdę odpowiedzieć na takie pytanie - w końcu jesteśmy tylko zwykłymi obywatelami, a więc co my niby możemy? Niedużo, ale nie można mówić, iż najzwyczajniej w świecie już całkowicie nic nie jesteśmy w stanie zrobić. Przykładowo moglibyśmy w jakiś sposób edukować własnych znajomych. Kiedy jakieś społeczeństwo jest wyedukowane, przykładowo ma pojęcie, że zbyt wysokie podatki nie są w porządku, to politycy zgoła inaczej podchodzą do rządzenia. W końcu żadna partia nie weźmie się za reformy nie dlatego, że nie ma większej ochoty. Powód jest zgoła odmienny - ludzie nie chcą na to pozwolić.
Tak naprawdę liberalizacja sektora bankowego zaczęła się za prezydentury Reagana - chyba najwybitniejszego prezydenta USA. Kroczek po kroczku wielkie banki miały coraz większą swobodę, miały możliwość udzielać kredytów takim osobom, które w istocie nie powinny być wpuszczone do banku. Potem Bill Clinton wprowadził taką ustawę, która sprawiła, że normalne banki dostały nieograniczoną możliwość działania. A więc tradycyjne banki złączyły się z bankami komercyjnymi - to złe połączenie, ponieważ banki powinny być pewnymi instytucjami. Czy banki w Szwajcarii byłyby tak powszechnie szanowane, gdyby tak bardzo ryzykowały? Naturalnie nieodpowiednia polityka władz Stanów Zjednoczonych nie jest jedyną przyczyną. Najważniejsza jest najzwyczajniej typowa ludzka chciwość.
Piłka koszykowa - atrakcyjny sport
Czyli nie możemy być takimi osobami, które generalnie bardzo dużo potrafią mówić o ochronie środowiska, ale tak czy siak nie wspieramy takich hodowców jaj - chociażby, którzy potrafią uszanować naturę. Można śmiało powiedzieć, że jeśli przy znajomych opowiadamy się za działaniami ekologicznymi, ale najzwyczajniej deprecjonujemy znaczenie wspierania może nawet droższych produktów, to generalnie jesteśmy dużymi hipokrytami. Warto zwrócić na to nieco większą uwagę, a zapewne będziemy osobami, które jakoś przyczyniają się do tego, że planeta, którą przyszło nam zamieszkiwać jest fantastycznym miejscem. Zwróćmy na to uwagę, a będzie wszystko w porządku.